Kadınların sesini duyun!
Cansu Bülbül

Cansu Bülbül

Kadınların sesini duyun!

11 Ağustos 2021 - 13:14


Kadın cinayetlerinin, kadına yönelik şiddetin başlıca sebebi toplumsal cinsiyet eşitliğinin toplumumuzda hakim olmamasıdır. Eşitliği sağlamak adına hiç bir çaba ve gayret göstermeyenler tam tersini yaparak kadını ötekileştiren, ikinci sınıf insan muamelesi yapan dili ısrarla kullanmaktadır.

Kadın cinayetleri politiktir! Kadına yönelik şiddeti durdurmak istemedikleri siyasilerin cinsiyetçi dillerinden dökülüyorken, biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak şiddeti, cezasızlığı, şüpheli ölümleri, kadın cinayetlerini durdurmak için; İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmeyeceğiz! Çantasında koruma kararıyla bir kadın öldürüldü bu ülkede! 23 kez suç duyurusuna takipsizlik verilen bir kadın öldürüldü bu ülkede! Çocuklarının gözü önünde yüzlerce kadın öldürüldü bu ülkede! Vatandaşın canını korumakla yükümlü içişleri bakanının “faili meçhul kadın cinayeti yok, fail ya teslim oluyor ya da intihar ediyor” diye övünmesini nasıl içinize sindiriyorsunuz, mantığınızın neresine koya biliyorsunuz? Aile yapısını korumaktan, geliştirmekten sorumlu bir aile bakanı düşünün ki “bu ayki kadın cinayetlerinin sayısının tolere edilebilir düzeyde” olduğunu dile getirerek hayatlarına son verilen kadınların görmezden gelinebilir, hoş görülebilir olmasını savunsun! Daha katı, caydırıcı cezaların uygulanması konusunda açıklamalar beklerken kadın cinayetlerini normalleştiren bu dili şiddetle kınıyoruz!

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak kadına yönelik şiddeti, kadın cinayetlerini durdurana kadar mücadelemize devam edeceğiz! Cumhuriyet Halk Partisi şiddetin her türlüsüne karşıdır, tek bir canın katledilmesini dahi tolere edemez! Etmeyecektir!
 

Bu yazı 248 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum