"Soykırımı Kabul Etmiyoruz"

"Soykırımı Kabul Etmiyoruz"

Editor: admin
25 Nisan 2021 - 14:53

Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı Enis Tütüncü, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden'ın soykırım açıklamasına tepki gösterdi. Tütüncü, "Önyargı ve nefret çağrıştıran sözde soykırım açıklamasını kabul etmiyoruz. Başkan Biden’ı açıklamasını gözden geçirmeye davet ediyoruz." Dedi. 
 
Tütüncü'nün açıklaması şu şekilde:
ABD Başkanı John Biden’ın sözde Ermeni soykırımı ile ilgili ahiren yaptığı talihsiz ve mesnetsiz açıklamayı Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği (OAPGD) olarak kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz.
1915’de Osmanlı topraklarında yaşanan trajik olaylardan hepimiz büyük üzüntü duyuyoruz. Ancak yaşananları “soykırım” olarak ifade etmek büyük haksızlıktır. Bugüne kadar hiçbir uluslararası mahkeme tarafından Ermeni soykırım iddialarını kabul eden bir karar verilmemiştir. O dönemde savaş ortamında Anadolu’da yaşananları anlamak için tarihi iyi okumak gerekir.
Bu vesile ile yurttaşınız yazar Alvin Tofler’in söylem ve düşüncelerini size hatırlatmak istiyoruz. “21. Yüzyıl Aydınlanması” bağlamında anılmak istiyorsanız , Ermeni iddialarına ve sözde soykırıma karşı “önyargıları aşmak ve nefretten arınmak“ durumundasınız.
OAPGD olarak her zaman sözde Ermeni soykırımı iddialarına karşı tarihi gerçekleri savunmaya devam edeceğiz, önyargılı ve nefret söylemlerini kabul etmeyeceğiz.
 
 
 
 

Bu haber 150 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum